Naše výlety s Čudkou I. – TATRY

Keďže, okrem mojích TVORIEK, aj moje posty na fb s fotkami z našich ciest majú nečakaný úspech (za čo btw. ďakujem), rozhodla som sa posunúť vám inšpiráciu aj v tejto oblasti.

Napíšem pár krátkych článkov z našich ciest, možno sa vám niečo zapáči a skúsite s deckami aj vy. Upozorňujem, že články budú prudko subjektívne 🙂

Mal to byť pôvodne len jeden článok, ale stihla som opísať len 2 výlety a bol na 5 strán 😀 … kto by to čítal, že?

Takže začneme pekne po jednom a prvý článok bude o našich krásnych milovaných (aspoň mnou určite) Vysokých Tatrách.

Nebol to síce náš prvý výlet. Prvý bol na české Lipno, keď mala Čudinka 3 mesiace… tiež nádherne miesto.. ale opíšem ho niekedy v ďalšom článku.

Teraz sú na rade naše Tatry, lebo od kedy máme bábo, boli sme tam veľa ráz… naposledy teraz, takže sa s vami delím o aktuálne zážitky 🙂

Aby to malo nejakú hlavu a pätu, naše ubytka a výlety budú zhrnuté najprv v skratke s MOJIM hviezdičkovým hodnotením (klasika jedna * – slabota, ***** – perfektné, ale vážne to berte ako čisto môj subjektívny pohľad, prosím…).

Napíšem to hneď  o chvíľku a koho zaujmú, môže si prečítať aj moje „omáčky“ s fotkami ďalej v tomto článku…a nadpisy pri „omáčkach“ sú linky na príslušný hotel 🙂

Vybrala som 3 hotely, v ktorých nám bolo super… a jasne, že napíšem aj slabé stránky.. to by som nebola ja 😀

Hotel Atrium

zdroj: www.atriumhotel.sk

Ubytovanie:****

Strava:*****

Baby friendly:*****

Moje vytýkavky: hotelu fakt nemám čo vytknúť, asi prvý raz v živote… možno len, že nám veľmi aktívna čašníčka brala tanier hneď po dojedení, ani som si nestihla naložiť ďalší koláčik 😀 (… asi usúdila, že mi už netreba :D) … ale to je len mini detailík, aby som niečo napísala… fakt odporúčam všetkým s deťmi. Viac pokecu nájdete nižšie.

Hotel Panorama Resort

zdroj: www.hotelpanorama.sk

Ubytovanie:****

Strava:****

Baby friendly:**

Moje vytýkavky: keď sme boli v panoráme, bol január a 6-mesačné bábo. Detský kútik sme nepotrebovali, avšak som ho tam ani nevidela (neznamená, že nebol). Okrem teda pár hračiek pri vstupe do hotela, kde bola zima a cigaretový smrad.

Čo však vadilo nám, bolo chýbajúce miesto na prebaľovanie a to, že izby sú na medziposchodí, teda sme kočík museli stále 5-6 schodov vyniesť… a žiaľ nemali sme šporťák ale celú tu 15 kilovú (moju milovanú) Teutoniu. Ale budem aj chváliť… čítajte ďalej 🙂

Grand Hotel Praha

zdroj: www.sorger.sk

Ubytovanie:****

Strava:****

Baby friendly:*** (až na „jedného“ výnimku)

Moje vytýkavky: boli sme viackrát, naposledy cca pred mesiacom, teda takmer s 2 ročným bábom. Ak niekto čaká detský bazén, nech čaká, nám však nechýbal. Nie je to úplne hotel zameraný na deti ale naša láska sa super vyhrala (hlavne na schodoch)… a majú aj menší detský kútik. Jedine pozor na deti, aby náhodou nevošli motorkou do jedálne, lebo môžu niekoho zabiť!

Ak vás niektorý z našich hotelov zaujal, alebo chcete aj málinko tipov na výlety, nasledujúce riadky sú vaše 🙂

Výlety som nazvala podľa hotelov…

Tato mal služobku okolo Tatier, tak sme to využili a išli na 3 dňový výlet.

V utorok sme sa cestou zastavili v Žiline. Kým tato stretkoval, mali sme 3 hodinky čas. Žilinu veľmi nepoznám, pršalo… tak sme dali Aupark. A 3 hodiny zbehli ako voda, lebo tam majú tak parádny detský kútik, že lepší má snáď len Vila Betula 🙂

A večer sme zaparkovali v hoteli. Priznávam, opäť som čakala klasicky „tatranský personál“ … my máme v Tatrách záhadné šťastie :/

Ale úplné prekvapenie.. nie len po príchode, ale počas celého pobytu.

Od upratovačiek, cez recepčné, čašníkov… všetci boli veľmi príjemní a ochotne nám pomohli s každou požiadavkou.

Čo sa týka vybavenia hotela, pre mňa je to zatiaľ náš top baby friendly hotel.

–> parádny detský kútik

–> kopec animačných programov (Skalko a Ozvenka ako maskoti prišli decká potešiť vždy pri raňajkách a večery)

–> vlastné kino

–> exteriérové ihrisko

–> vodný svet síce menší, ale nám parádne vyhovoval (a v bare pri bazéne barmanka robí dokonalú pina coladu ;))

–> v rámci raňajok a večerí bol vždy pripravený nízky stolík,  kde sa deti mohli samé obslúžiť 🙂

Na svoje si určite prídu aj dospelí.

Izba bola síce menšia, ale tým, že sme boli stále vonku, vyhovovala.

Výletov počas pobytu sme absolvovali niekoľko… myslím, že všetky poznáte, ale tak na pripomenutie… 🙂

Hrebienok – neďaleko hotela, peši sme prešli k lanovke-zubačke. Musím vás upozorniť, že je tam nebezpečná nástraha – TRAMPOLÍNA. Zmeškali sme 4 odchody 🙂 Nakoniec sme sa vyviezli.

Síce ja som mala väčší zážitok, ale hore to železný maco vykompenzoval.

U nás odrazu nastalo kočíkove obdobie pred pár dňami, takže sme brali aj kočík. A dobre sme spravili… dole sme šli peši a malá po pár metroch zaspala a zobudila sa až po našom obede už v hoteli Atrium.

Štrbské pleso – keďže sme mali babku, ktorú trápilo koleno, nejaký výstup v tento deň už neprichádzal do úvahy. Tak sme zvolili klasiku. Bola to fajn prechádzka, len opäť nástraha –  kačky :). Cestou k autu sme si dali úplne skvelú točenú zmrzku pri parkovisku.. lepšiu som už dlho nejedla.

Smokovec – Tatranská Lomnica – druhý deň slabo pršalo. Tak sme hodili nepremokavé veci a pred obedom (na čudkin spánok) sme sa vybrali na 6 km prechádzku do Lomnice. Zaspala, ani sme nevyšli zo smokovca, zobudila sa pred značkou Tatranská Lomnica. Na obed som mala už dávno vytipované Humno… a to teda bol ozajstný gastronomický zážitok a aj keď to nie je práve baby zariadenie, mali tam opäť všetko. Dokonca sa s malou čašníčka sama ochotne hrala 🙂

Sliezský dom – najprv sme chceli ísť na Zamkovského chatu, ale kočíkové obdobie rozhodlo. Vláčikom z pred hotela 3 zastávky do Tatranskej polianky. A rovno oproti vláčiku začína asfaltka. Miestami super, miestami spevnené len okraje, ale vyšli sme s našim mestským šporťákom 🙂 (tato mal druhý deň masáž :D)

Čudka opäť zaspala po 1/3 cesty. Väčšie deti to bez problémov zvládnu. Otázka je, či to nebude pre nich nuda. Pre nás to bol pekný zážitok (malá sa zobudila až hore pri plese). Z hotela sme sa potom zviezli dole autom 🙂

Po každom výlete sme dali hodinkový bazén. Malá sa vybláznila, tato sa z nej vytešil a maminka otestovala drinky 😀 … o 21:00 sme všetci spali 🙂

A ráno hurá domov 🙂

Z ďalších hotelov, ktoré sme v Tatrách otestovali, som vybrala dva

Tu sme strávili náš prvý tatranský dvojdňový výlet s bábätkom. Mala 6 mesiacov.

Personál bol štandardný slovenský… niekto milý, niekto ani nie… Po príchode ma zarazilo, že nemajú miesto na prebaľovanie bábätiek. Po ceste som malej už súrne potrebovala vymeniť plienku. Tak sme improvizovali na kreslách pri recepcii.

Izba bola krásna, priestranná, dokonca s kuchynkou. Čo je pri deťoch veľké plus. Len sme museli náš veľký kočár trepať po schodoch (cca 7), lebo izby sú na medziposchodí. A teda, jeden z nás, nikdy nemohol ísť s malou sám.

Mohli sme si kočík nechať aj v lyžiarni v podzemke, ale či sa trepem s kočíkom, alebo mám všetky veci a dieťa v rukách, už bolo jedno.

Určite však odporúčam pre už chodiace deti 🙂 Detský kútik sme neskúšali, ani nevideli.. teda ak neberiem do úvahy malé miesto pri vstupných dverách, kde bola zima a cigaretový smrad.

Jedlo tam majú opäť fantastické. Už sa to asi v Tatrách stáva štandardom, našťastie.

My sme vtedy nejak nevýletovali. Obehli sme Štrbské pleso. Ale chodili sme bežkovať 🙂

Mamé totiž aj zimnú výbavu na náš cyklovozík. Stačilo prehodiť kolesá za lyže a išlo sa športovať 🙂

A tu sme boli viackrát, už aj s malou. Páči sa nám totiž pokoj, ktorý tu vládne.

Nie je to však vyslovene detský hotel. Ale bábo sa nenudilo… deťom veľa netreba, stačí kútik s hračkami a omaľovánka.

A to tu bolo 🙂 Jedlo klasicky fantastické. Izba super. Mali sme strešný apartmán, ako náhradu za našu izbu (neviem prečo, nevysvetlili, ale dobre bolo :))

Detský bazén tam síce nie je, ale neprekážalo. Naopak máme super zážitok z vonkajšieho, ktorý ponúka krásny výhľad. A malej sa aj tak najviac páčila vírivka.

Veľký výlet sme tu vynechali. Prešli sme sa Lomnicou a ďalej pokračovali v našich cestách.

😔Jediná vec, čo je skôr vecou daného človeka, nie hotela, bola podľa mňa neprimeraná reakcia f&b managera (či čo to bolo). Malá totiž z detského kútika prišla na motorke (detskej) do reštaurácie. Večer predtým to nevadilo… asi bola iná smena.. naopak ešte si robili s malou srandičky. Ráno však bol iný pán, iný prístup.

Veľmi dôrazne nás upozornil, že môže niekoho zraniť (išla pomaly pri mne, k 4 stolu od vstupu) a aby opustila s motorkou reštauráciu, lebo majú prísny zákaz nosiť hračky do reštaurácie… omg.. čo k tomu… našli sme iný hotel 😉

Tak asi toľko k našim Tatrám. Aby bolo jasno, všetky tieto 3 hoteli určite odporúčame.

Celý text je subjektívny a vy si tam môžete nájsť iné pozitíva aj negatíva:)

Určite je v Tatrách mnoho krásnych miest, ktoré ešte navštívime.

Vy ste určite prešli ďaleko viac.

Dajte mi o tom vedieť na zuzka@zuzkakuchar.sk a budem sa inšpirovať ja vami 🙂

Verím, že máte krásne leto a užívate si ho s deckami.

Ak ich budete chieť zabaviť a precvičiť mozgové bunky, skúste to aj v lete s mojimi TVORKAMI. Sú super kamaráti aj na cestách 🙂

Už ich mám celkom dosť na výber 🙂 pozrite si ≥≥TU≤≤

Ďakujem za priazeň a pozornosť a teším sa na vás aj na mojom facebooku MAMI VYČARUJ MI HRU

Majte hravé dni

Zuzka🌻

Komentáre