Inšpiratívna mama: 💄TAMI💄

Tento článok bude pretekať inšpiráciou 🙂

Ale nie na tvorenie s deťmi.

… lebo aj mamy potrebujú inšpiráciu. Pre SEBA.

Mňa osobne posúva vpred mnoho vecí. Medzi inými aj úspešní ľudia.

A myslím, že v tom nie som sama. Ak aj vás inšpirujú príbehy úspešných, vitajte pri mojom novom seriáli.

Budem vám prinášať rozhovory s úspešnými maminkami o tom, ako zvládajú materstvo, ako ony zabávajú svoje deti a veľa iného 🙂

A som veľmi rada, že môj prvý rozhovor bude s TAMI o TAMI.

Teším sa, že ju so mnou trošku spoznáte a možno vás tiež nakopne a dokopne ku hviezdam… k vašim hviezdami.

Len doplním, že v rozhovore nájdete odkazy na TAMI a jej stránky. Tak veselo klikajte 🙂

  • Tami môžeš mi, prosím, v skratke opísať tvoj príbeh?

Som TAMI a som mama 4 ročného syna, manželka, autorka knihy Mamou po 30, spoluzakladateľka knižného vydavateľstva InspiraPublishing, členka tímu „Čo dokáže mama“ a autorka projektu pre instagramotnosť a prosperitu na instagrame „Instabreakfast“ (Instaranajky). Popri tom som aktívny networker a prekladateľ/tlmočník. Školím, konzultujem, prednášam a milujem online aj offline stretnutia, ktoré posúvajú projekty, podnikanie alebo ženskú sebarealizáciu ďalej.

  • Si veľmi aktívna a pre mňa si veľkou inšpiráciou… Z tvojej knihy viem, že si prvé svoje maminkovské roky venovala výlučne bábätku a rodine. Pamätáš si na vaše obľúbené hry do 2 rokov? 

Pre mňa si inšpiráciou ty, pretože sa online podnikaniu ešte len učím a ty si už veľmi ďaleko a robíš to krásne, so srdcom a nadšene. My ženy vždy skôr vidíme prednosti tej druhej ženy a zabúdame na svoje vlastné (teraz nie o kozách hovorím). Ja som bola prvé 2,5 roky materstva v tranze, zombiekovskom stave kvôli chronickému nespánku, že si toho veľa nepamätám.

Viem len, že syn chcel spoločnosť, tak sme chodili na krúžky, preliezačky, ihriská, kútiky, kde bolo veľa detí. Nikdy neobsedí, preto tvorenie a kreslenie začíname robiť len teraz, keď ma 4 roky. A preto som nesmierne šťastná a vďačná, že som objavila tvorky, teba a stránku Mami, vyčaruj mi hru.

  • Ako sa zmenilo trávenie vášho spoločného času po nástupe do škôlky?

Alex začal chodiť do škôlky prednedávnom a vidím, že mi dobre padne byť bez neho a sebarealizovať sa. Zato v škôlke som prvá, teším sa na neho a ideme behať, kopať si loptu alebo loziť spolu. Viac čítame a snažíme sa držať ceruzku.

  • Máte obľúbené pokojné hry počas choroby?

Nebýva chorý, ale ak, tak pexeso, knihy s lepiacimi obrázkami a čítanie a tablet (hehe, neukrižujte ma prosím, robila som, čo som mohla :))

  • Kde čerpáš inšpiráciu na program pre malého?

Vymýšľam sama, alebo sa ho pýtam, čo chce robiť. Najlepšie sa zahrá s deťmi. Môj manžel je úžasný, vie sa s ním hrať s autami a kockami lega. Ja sa neviem hrať a mne sa už ani nechce. Preto som rada, že viem o miestach, kde ho zabavia a večer ho odovzdám do manželových pokojných rúk.

  • Si podnikateľka. Máš tip pre ostatné zaneprázdnené mamy, ako si užiť čo najviac času s rodinou?

Nemám tip, keby som ho mala, tak ho dávno vykecám všetkým. Materstvo je o neustálom žonglovaní. Naraz viete držať len 2-3 gulôčky (roly) ostatné musia byť vo vzduchu. Nenechajte však padnúť detstvo dieťaťa a partnerstvo. A to sa nezaobíde bez harmónie vo Vás. Ako náhle cítite, že žonglovanie nezvládate, nechať podnikanie/ aktivity/ školenia/ prác/ upratovanie tak (bokom) a venovať sa tomu najdrahšiemu, čo máte. Sebe, dieťaťu a mužovi. Ostatné sa doladí, peniaze a príležitosti prídu.

  • Dokážeš vypnúť mobil? 🙂

Môj mobil je moja práca. Som SMM (social media marketer) a admin a som väčšinu času online a pri PC a telefóne. Málo kedy si dovolím vypnúť ho. Ale keď už, tak rovno poistky a nech horia sviece 🙂

 

  • Ako tráviš teraz čas „len pre seba“?

Môj čas je 15 minút ráno s knihou a masáž 30 min. raz do týždňa. Ostatný čas je práca, stretnutia, PC a tel. klikanie a písanie novej knihy, či čítanie rukopisov.

  • Ako by si popísala svoj štýl výchovy?

Super otázka. Som najlepšia mama, akou viem byť- hlása kniha „Mamou po 30“ a nevychovávam…skôr prevychovávam seba a riešim svoje problémy. Som prísna a milujúca- Alex má presné hranice. Snažím sa o rešpekt jeho osobnosti, ale všetko robí proti mojim očakávaniam.

  • Aký je tvoj názor na deti a mobily/tablety?

Technológia je tu a je našou súčasťou. Nehodnotím, každá mama robí to, čo dokáže. Ak sa inak nedá a som na dne, pustím „gadget“ a zachránim nás oboch. Matka v meste je izolovaná, chýba nám tlupa, pár rúk po ruke sekundu pred zbláznením. Niekedy je ten pár rúk elektronický. Dôležitá je miera, nie fakt existencie technológie. Max. 40 min. denne mnou vybrané youtube rozprávky a DVD fiha a spievankovo- to je moja miera.

Veľmi ďakujem TAMI za rozhovor 🙂

Ako sa cítite maminky? 🙂 TAMI je šikulka, však? Ako veľa maminiek…  Mne napríklad veľmi pomáha s instagramom a otvára mi oči 😀 Niekedy si myslím, aký super status som dala.. a hneď ma „zrovná“ 😀 A mne to dáva hrozne veľa a ušetrí kopce času…

Takže vrelo odporúčam nakuknúť k TAMI do instaraňajok, ak máte záujem trošku pohnúť svoje podnikanie aj na instagrame.

>„Instabreakfast“ (Instaranajky)<

Verím, že ste sa inšpirovali jej životom a podnikaním. Je úkážkou toho, že aj ako mama viete toho veľa zvládnuť a byť úspešná.

Stačí nájsť rovnováhu 🙂

Poznáte šikovnú maminu? Myslíte, že vie inšpirovať iné mamy? Veľmi rada s ňou urobím rozhovor a odprezentujem jej tvorbu a názory, podobne ako u TAMI.

A možno ste to práve vy 🙂

Neváhajte mi napísať…

Krásne ďakujem za prečítanie a poprosím, ak ste dočítali až sem, ZDIEĽAJTE tento rozhovor ďalej… (tlačítka hore, aj dole)

Podporíme predsa šikovné mamy, že?

Som rada, že práve vy čítate môj blog a možno tvoríte moje >TVORKY<

Majte krásne a hravé dni.

Zuzka🌻Kuchár

Sledujte ma na instagrame: >@zuzkakuch<

Inšpirujte sa facebookom: >Mami vyčaruj mi hru<

Komentáre