Hravé bábätko

Keďže si už niektorí z vás prečítali môj e-book (jupííííí), viem, že sa páči a dokonca som pár z vás aj inšpirovala ❤️.

Opisujem v ňom  nielen naše hry s Čudkou, ale ponúkam aj inšpiráciu pre väčšie deti, až do 9 rokov.

V úvode chcem vyzdvihnúť slovo INŠPIRÁCIA. To je môj cieľ.

Každý sme jedinečný a, ako spieva Mária Čírová, unikát. A také je aj naše dieťa. Preto si z mojich nápadov vezmite, prosím, to najlepšie pre vás a prispôsobte si to tak, aby ste boli všetci happy a usmiati ☺️.

A teraz už k téme.

Keďže Čudka má už cez rok a pol, vynechala som v článkoch aj v e-booku naše bábätkovské zábavky z obdobia pred a okolo jedného roka. A práve niektorí z vás sa o ne zaujímali.

Prvé mesiace nášho spoločného života sme mali leháro a pohodičku, ktorú by nám mohli všetci závidieť. Čudinka spala, papala, spala a papala. Takmer vôbec neplakala, čo nám dalo čas pripraviť sa na (horšie) ďalšie obdobie.

Budem opisovať naše zábavky v čase keď už veselo plazila (u nás cca 6-7 mesiac) a neskôr. Ako som písala, je to určite individuálne a netreba sa porovnávať, stačí uchopiť nápad za pačesy ☺️.

1. (óóó aké nečakané) HRACIA KNIHA

O naších knihách som už písala TU (btw. môj najúspešnejší článok ever, ďakujem).

Táto bábätkovská je u nás stále aktívna.

Veľmi ľahko sa na nej otáčajú strany, okrem toho, že veselo vyhráva pri každom otočení, svietia tiež na boku svetielka na tlačidlách, ktoré vie šťukať. Ju však doteraz baví z toho to otáčanie stránok a dj-ský job, keď si namixuje vlastný song a pridáva k tomu ukazovanie na obrázky a pohľad na mňa, bažiaci po odpovedi na otázku: ČO TO JE?

2. (óóó aké nečakané po druhé) JEDLO

Keď sme začali ochutnávať, jedlo bol úplne najlepší zabíjač času. Mrkvu dokázala chrúmať aj pol hodinu, obžúvala, hryzkala s tými dvomi zúbkami, teda ju to očividne bavilo (len pre info, v papkáčskych začiatkoch mrkva po pol hodinke vyzerala akoby ju obhrýzala myška).

Keď už papala viac, tak trénovala štipcový uchop na hrášku ☺️

My tak všeobecne máme na jedlo vyčlenený dostatočne dlhý časový úsek až doteraz. Ona je vďaka/napriek tomu celkom dobrý papkáčik… a to sa snažím do nej pchať zdravé mňamky.

3. MAGNETKY

Túto aktivitu už overili pri svojich drobcoch aj naše susedky a pokiaľ mám správne informácie, u všetkých funguje. Asi o nej nemusím písať román, keďže princíp magnetu poznáte. Deti potom tie magnetky ťahajú, posúvajú, pripínajú.

Odporúčam kúpiť magnetky originál pre deti, keďže tie z dovoleniek idú lezúňom ťažko.

Ak by niekto zaváhal, tak aj lezúň to bez problémov zvláda.

Aktuálny stav našej tabule 🙈

4. BUBLIFUK

Je aj teraz veľmi fascinujúci úkaz, s tým rozdielom, že teraz už fúka aj ona ☺️

Bublinky sú čarovné aj pre dospelých a u nás to bola aktivita časovo ohraničená vznikajúcou bolesťou hlavy u rodiča, ktorý fúkal.

5. PREKÁŽKOVÁ DRÁHA

Stále rada vylieza, zlieza, prelieza, zalieza… a keď lezúnila, robili sme si prekážkové dráhy. Nápadom sa opäť medze nekladú.

U nás dráha začínala napríklad pod-plazením stoličky, nasledovalo zdolanie tatovho vankúša, prechod na stupienok pre deti a mamine náručie ☺️

A okrem toho mala strašnú srandu zo zalezenia pod gauč a z toho, ako som sa natrápila, kým som ju odtiaľ vytiahla.

6. VKLADAČKO-VYŤAHOVAČKY

Opäť je nesmierny výber na trhu s hračkami na rôzne vkladacie kocky, zvieratká, tvary … ale keď bola malinkatá, u nás vyhrali obyčajné krabičkové vreckovky.

Je to “radosť” mať ich povyťahované po celom byte, ale predstavte si, že niekedy sa tým zabaví aj na 10 minút. A už keď bola krabička prázdna, oblepila som ju lepiacou páskou, aby sa jej neoškrela ručka a do vnútra som nahádzala slamky a ďalších neuveriteľných 10 minút fuč☺️.

Kámoška Elinka riešila projekt s vrchnáčikmi. Ak máte fľašu so širokým hrdlom, skúste ponúknuť bábätku spolu s ňou aj vrchnáčiky z normálnej fľaše s úzkym hrdlom. A vkladaco-vysypávacia misia sa začína.

Na podobnom (hlavne vyťahovacom) princípe funguje aj práčka, či šuflíky. Tie som rovno vyselektovala a v tých spodných mala životu bezpečné veci. Skúsila som dať aj hračky, ale nepochodila som…  takže naše odporúčanie je kuchynské náradie, s ktorým to prežije.

Ako som písala v úvode, bola spinkáčik a ostalo jej to aj potom. My sme veľa času trávili vonku, lebo síce spala, ale len v kočíku a v pohybe :D.

Tak sme aj 2×3 hodiny boli na vzduchu. A jej bolo úplne jedno či je orkán, metelica, úpek alebo vietor… mne až tak nie :/

Okrem toho je veľká milovníčka vody a od cca 12 týždňa sme chodili plávať raz týždenne a asi od pol roka aj cvičiť. A mali sme o program postarané. Čudka sa vytešila, bola zmena a hlavne mala nové podnety na svoj rozvoj (a ja aj chvíľku pauzu od vymýšľania).

A na záver pre potešenie, Čudkina tortička k 1. narodeninám 🙂 Recept asi netreba… ale inšpirovať sa môžte.

Tak, snáď ste opäť dočítali až dokonca, snáď sa vám to aj páčilo a úplne najviac dúfam, že k vám pristála aspoň kvapka inšpirácie.

Budem rada, ak mi napíšete (zuzka@zuzkakuchar.sk) vaše názory na moje články, alebo môj e-book.

Ten si môžete stiahnuť tu:

… a keď budete tvoriť moje TVORKY, ktoré si nájdete >>TU<<

Ďakujem za prečítanie 🙂

Majte hravé dni,

Zuzka🌻

zuzka@zuzkakuchar.sk

FB: Mami, vyčaruj mi hru

Komentáre