...začneme rozprávkou 🙂

Kedysi dávno, vo svete detského smiechu, piesku v očiach, bláznivých hier, sa deti hrali vonku na ulici, pred panelákom a nikomu by ani nenapadlo sa o ne báť.  Niekedy ich mamy nevideli celé hodiny a každý bol v pohode. 

Nieeee, nevyvolávali mobilom, nepísali správy cez whatsapp... bolo to proste tak. Svet bol bezpečnejšie miesto. 

Každý deň sa deti takto rodičom "strácali" , spokojne sa hrali von a sedieť doma bola pre ne "najväčšia katastrofa" pod slnkom. 

Až jedného dňa sa všetko zmenilo. Rodičia akoby viac začali strážiť svoje deti, počet programov v telke rástol úmerne ich sledovateľom a detí vonku ubúdalo. 

Prišli mobily a tablety a zabaviť dieťa doma sa stalo náročnou úlohou každého rodiča. Vymýšľali, trápili sa, lámali si hlavy nad tým, ako svoje dieťa odtrhnúť od displeja a zároveň mu ponúknuť niečo tvorivé, zmysluplné. Niekedy sa im to podarilo, inokedy hľadali márne.

Výsledkom boli často smutní rodičia, otrávené deti a pokazená nálada. 

Až raz sa k rodičom a ich deťom dostala Klarovia. Čarovná ríša ponukajúca svoje TVORKY rodičom, učiteľom a hlavne deťom.

A prečo? 

Aby koniec tejto rozprávky bol šťastný 🙂

Rodičia a učitelia už nestrácali čas márnym, zúfalým hľadaním a vymýšľaním hier pre deti. Išli však s dobou a mali po ruke (vo svojom e-maily) výborného kreatívneho pomocníka. Keď nevedeli, ako zabaviť dieťa, vytlačili si pár TVORIEK.

A deti? Tie sa odrazu smiali namiesto displeja na mamu, pýtali si ďalšie TVORKY a tešili sa spoločný čas strávený pri riešení úloh. Steny v izbičkách im zdobia TVORKOVÉ výtvory, omaľovánky a naučili sa kopec nového. 

Žite aj vy s deťmi túto rozprávku...

VITAJTE V KLAROVII

veľmi sa teším, že ste zavítali na moje stránky

volám sa Zuzka, som autorkou tvorivej zábavy pre vaše deti

kreslím pre ne parádne elektronické pracovné zošity

... a kľudne mi s čímkoľvek píšte na zuzka@zuzkakuchar.sk 🙂

... spomenuli ma 🙂 :

👇VSTÚPTE A TVORTE👇